bibtype |
J -
Journal Article
|
ARLID |
0106257 |
utime |
20240103173129.2 |
mtime |
20050324235959.9 |
title
(primary) (eng) |
On Tarski's contribution to the additive measure theory and its consequences |
specification |
|
serial |
ARLID |
cav_un_epca*0256135 |
ISSN |
0168-0072 |
title
|
Annals of Pure and Applied Logic |
volume_id |
11 |
volume |
126 (2004) |
page_num |
281-286 |
publisher |
|
|
title
(cze) |
O príspevku Tarského k teórii aditívnych mier a jeho dôsledkoch |
keyword |
additive measure |
keyword |
Choquet integral |
keyword |
linear functional |
author
(primary) |
name1 |
Benvenuti |
name2 |
P. |
country |
IT |
ARLID |
cav_un_auth*0015544 |
|
author
|
ARLID |
cav_un_auth*0101163 |
name1 |
Mesiar |
name2 |
Radko |
institution |
UTIA-B |
full_dept |
Department of Econometrics |
fullinstit |
Ústav teorie informace a automatizace AV ČR, v. v. i. |
|
COSATI |
12A |
cas_special |
project |
project_id |
GA402/04/1026 |
agency |
GA ČR |
ARLID |
cav_un_auth*0001809 |
|
research |
CEZ:AV0Z1075907 |
abstract
(eng) |
We recall one Tarski's result about the existence of a non-zero additive measure defined on power set of an infinite set vanishing on finite subsets. This rather surprising result goes back to 1930 and it allows to introduce a non-trivial linear functional invariant under changes of finitely many inputs. |
abstract
(cze) |
Najprv pripomenieme jeden Tarského výsledok o existencii nenulovej aditívnej miery definovanej na systéeme všetkých podmnožín daného univerza, ktorá je nulová na všetkých konečných podmnožinách. Tento dosť prekvapujúci výsledok pochádza z roku 1930 a umožňuje zaviesť netriviálny lineárny funkcionál, ktorý je invariantný vzhľadom na zmenu konečného počtu vstupných hodnôt |
reportyear |
2005 |
RIV |
BA |
permalink |
http://hdl.handle.net/11104/0013439 |
ID_orig |
UTIA-B 20040069 |
arlyear |
2004 |
mrcbU63 |
cav_un_epca*0256135 Annals of Pure and Applied Logic 0168-0072 1873-2461 Roč. 11 č. 126 2004 281 286 Elsevier |
|