bibtype |
J -
Journal Article
|
ARLID |
0106260 |
utime |
20240103173129.7 |
mtime |
20050324235959.9 |
title
(primary) (eng) |
Linear non-additive set-functions |
specification |
|
serial |
ARLID |
cav_un_epca*0256794 |
ISSN |
0308-1079 |
title
|
International Journal of General Systems |
volume_id |
33 |
volume |
1 (2004) |
page_num |
89-98 |
publisher |
|
|
title
(cze) |
Lineárne neaditívne množinové funkcie |
keyword |
aumann integral |
keyword |
Choquet integral |
keyword |
fuzzy measure |
author
(primary) |
name1 |
Bouchon-Meunier |
name2 |
B. |
country |
FR |
ARLID |
cav_un_auth*0015546 |
|
author
|
ARLID |
cav_un_auth*0101163 |
name1 |
Mesiar |
name2 |
Radko |
institution |
UTIA-B |
full_dept |
Department of Econometrics |
fullinstit |
Ústav teorie informace a automatizace AV ČR, v. v. i. |
|
author
|
name1 |
Ralescu |
name2 |
D. A. |
country |
US |
ARLID |
cav_un_auth*0021083 |
|
COSATI |
12A |
cas_special |
project |
project_id |
GA402/04/1026 |
agency |
GA ČR |
ARLID |
cav_un_auth*0001809 |
|
research |
CEZ:AV0Z1075907 |
abstract
(eng) |
It is known that for basis linear fuzzy measures the Aumann and the Choquet integrals defined on a special class of fuzzy subsets of some Banach space commute. We characterize basis linear fuzzy measure by means of appropriate linear functionals, and consequently the relevant integral representation (by means of the Lebesgue integral) is introduced. As a corollary the well-known additivity of perimeters of convex subsets in the real plane is obtained. |
abstract
(cze) |
Je známe, že pre bázové lineárne fuzzy miery komutujú Aumannov a Choquetov integrál, ktoré sú definované na špeciálnej triede fuzzy podmnožín nejakého Banachovho priestoru. V práci charakterizujeme bázové lineárne fuzzy miery pomocou vhodných lineárnych funkcionálov, a následne zavádzame príslušnú integrálnu reprezentáciu pomocou Lebesgueovho integrálu. Ako dôsledok dostávame známu aditivitu obvodov konvexnych podmnožín v reálnej rovine |
reportyear |
2005 |
RIV |
BA |
permalink |
http://hdl.handle.net/11104/0013442 |
ID_orig |
UTIA-B 20040072 |
arlyear |
2004 |
mrcbU63 |
cav_un_epca*0256794 International Journal of General Systems 0308-1079 1563-5104 Roč. 33 č. 1 2004 89 98 Taylor & Francis |
|